Strona główna / Interpretacje / Aktualności / W sobotę live z Gali Finałowej i zwycięski spektakl
W sobotę live z Gali Finałowej i zwycięski spektakl
28/11/2020

W sobotę 28 listopada odbędzie się Gala Finałowa XX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE.  Zapraszamy do jej oglądania online od godz. 18.

Podczas Gali Finałowej, która będzie transmitowana z siedziby instytucji Katowice Miasto ogrodów, które jest organizatorem festiwalu, rozdane będą następujące nagrody:

Nagroda główna:

Laur Konrada – nagrodę otrzyma ten reżyser spektaklu prezentowanego w konkursie głównym, który otrzyma przynajmniej 3 mieszki od jury to znaczy, że przynajmniej 3 jurorów odda swój głos na tego samego reżysera.

Każdy mieszek, którym dysponuje juror, zawiera kwotę 10 tyś. zł. Mieszków jest tyle co jurorów, czyli pięć. Reżyserów też jest pięciu.

Jury w konkursie o Laur Konrada tworzą podczas XX edycji Festiwalu: Grzegorz Jarzyna, Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński, Jacek Poniedziałek i Stanisław Rosiek.

Nagrody dodatkowe:

Nagroda publiczności – Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego – nagroda dla reżysera spektaklu pokazywanego w konkursie głównym. Jej wartość to 10 tyś zł. Na nagrodę publiczności złożą się głosy internautów, którzy mogą głosować na spektakle konkursowe drogą internetową od poniedziałku 23 listopada od godz. 21.45 do soboty 28 listopada do godz. 13.

Nagroda dla najlepszego reżysera słuchowiska radiowego – wynosi 7 tyś zł. Jest wręczana przez osobne, 3-osobowe jury, które podczas XX edycji tworzą: Janusz Kukuła, Waldemar Szymczyk i Ingmar Villqist.

Nagroda dla najlepszego reżysera spektaklu telewizyjnego – wynosi 7 tyś zł. Jest wręczana przez osobne, 3-osobowe jury, które podczas XX edycji tworzą: Krystyna Doktorowicz, Wojciech Majcherek i Ingmar Villqist.

Nagroda wortalu Dziennik Teatralny – dla najlepszego aktora spektaklu konkursowego. Wręcza ją Ryszard Klimczak, redaktor naczelny wortalu.

***

Galę Finałową XX INTERPRETACJI będzie można oglądać tutaj:

https://online.festiwal-interpretacje.pl/spektakl/28111800

O godz. 19 zaprezentujemy zwycięski spektakl teatralny. Można go będzie obejrzeć tutaj:

https://online.festiwal-interpretacje.pl/spektakl/28111900

Kategoria: Aktualności

Zobacz również: