Dyrektor artystyczny festiwalu: Ingmar Villqist

 

                                                                    Ingmar Villqist
 
Ingmar Villqist – historyk sztuki, dramatopisarz, scenarzysta, reżyser teatralny, filmowy, reżyser Teatru Polskiego Radia. Wykładowca akademicki, doktor sztuk teatralnych, profesor Uniwersytetu Śląskiego, dyrektor Instytutu Sztuk Filmowych i Teatralnych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Absolwent historii sztuki w Uniwersytecie Wrocławskim. Od 1989 r. dyrektor artystyczny Biura Wystaw Artystycznych w Katowicach. Od 1994 r. wicedyrektor Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie. Od sezonu 2000/2001 do 2005/2006 etatowy reżyser w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W latach 2008-2010 dyrektor naczelny i artystyczny w Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni. Od 2004 r. wykładowca na kierunku „reżyseria filmowa i realizacja obrazu” w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 2016 r. wykładowca dramatopisarstwa i pisania scenariuszy filmowych na kierunku „sztuka pisania” na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 2018 r. wykładowca dramaturgii w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. W 1995 r. jednoaktówką „Kostka smalcu z bakaliami” zadebiutował jako dramatopisarz. W 1998 r. założył nieinstytucjonalny Teatr Kriket z Królewskiej Huty, w którym wystawiał i reżyserował swoje sztuki. Jest najczęściej wystawianym polskim dramatopisarzem za granicą w ostatnich latach.

 

Koordynator organizacyjny festiwalu: Dariusz Wiktorowicz

 

 
Dariusz Wiktorowicz – aktor teatralny i telewizyjny, reżyser, menadżer kultury. W 1988 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Łodzi. W latach 1988–1993, 1998–2000, 2001–2005 występował w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi, w latach 1993–1998 w Teatrze Studyjnym ’83 w Łodzi. W sezonach 1995/1996 i 2000/2001 był także aktorem w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi. Współpracował również z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. W latach 2005-20013 był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.  Od 2014 roku jest koordynatorem projektów teatralnych i artystycznych w Instytucji im. Krystyny Bochenek -Katowice Miasto Ogrodów. Obecnie występuje na deskach Teatru Żelaznego w Katowicach-Piotrowicach, Teatrze Bez Sceny w Katowicach, Teatru Rozrywki w Chorzowie i w spektaklach Agencji Artystycznej „Kandyd 2”.

 

Kurator wydawnictw festiwalowych: Waldemar Szymczyk

 

 

Waldemar Szymczyk – absolwent socjologii na Uniwersytecie Śląskim. Jeszcze w trakcie studiów, w 1989 roku, zaczął pracować w „Gazecie Wyborczej”. Przeszedł wszystkie szczeble pracy dziennikarskiej – od reportera miejskiego po zastępcę redaktora naczelnego katowickiej redakcji „Gazety Wyborczej”, której był współzałożycielem. Jako publicysta, współpracował z Radiem TOP, TVP Katowice, portalem Silesion. W latach 2015-2020 był członkiem Rady Redakcyjnej kwartalnika „Fabryka Silesia”. Przez kilkanaście lat uczył dziennikarstwa i public relations w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Od 2012 roku pracuje w agencji Imago Public Relations, gdzie jest dyrektorem wydawniczym. 

 

Zespół Festiwalu:


Marta Odziomek – redaktorka strony internetowej i social mediów festiwalu
Wojciech Majcherek – kurator konkursu spektakli telewizyjnych zrealizowanych w ramach programu WFDiF Teatroteka
Janusz Kukuła – kurator słuchowisk konkursowych Teatru Polskiego Radia
Miłosz Markiewicz – kurator programu naukowego
Ludwika Mozgol – obsługa biura festiwalowego
Maciej Przybylski – producent telewizji festiwalowej
Piotr Zaczkowski – dyrektor Katowice Miasto Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek