22 listopada 2024
12.15
„Królowa boazerii”
Drugi konkursowy spektakl telewizyjny to „Królowa boazerii” w reżyserii Tadeusza Kabicza
Wanda, dwudziestopięcioletnia studentka reżyserii w szkole filmowej, umieszcza w sieci teledysk, którego bohaterami są jej rodzice, tak jak ich pamięta z dzieciństwa. Nie jest to wizja zbyt korzystna szczególnie dla ojca, którego Wanda pamięta jako nadużywającego alkoholu awanturnika. Nic więc dziwnego, że rodzice, po zobaczeniu teledysku są oburzeni. Tym bardziej, że miejscem zdjęć do teledysku było ich mieszkanie, przez co czują się okradzeni ze swej prywatności. Niespodziewanym efektem teledysku jest decyzja matki Wandy, która postanawia dokonać remontu mieszkania, a przede wszystkim zlikwidować „odwieczną” boazerię stanowiącą dla niej symbol obciachu i życiowej stagnacji. Rodzina jest przeciwna zmianom. Matka rozpoczyna walkę z resztą rodziny w imię prawa do dokonania we własnym życiu zmian, jakie uważa za istotne. Tymczasem Wanda zgłasza jako temat filmu dyplomowego „bunt” matki. Film będzie zatytułowany „Królowa boazerii”.
Sztuka zdobyła II nagrodę w konkursie Stowarzyszenia ZAiKS i WFDiF na utwór dramatyczny dla TEATROTEKI w grudniu 2021 roku.
WYSTĘPUJĄ:
Dorota Segda (Matka)
Mirosław Kropielnicki (Ojciec)
Ewa Florczak (Babcia)
Agata Różycka (Wanda)
Filip Kosior (Piotr)
Urszula Kobiela (Agatka)
Robert Kibalski (Majster)
Sebastian Pawlak (Masażysta)
Anna Rogowska (Wokalistka)
Paulina Andrzejewska-Damięcka (Aktorka/Tancerka)
Dariusz Płoński (Aktor)
Eliza Rycembel (Modelka)
TEKST: Tadeusz Kabicz
REŻYSERIA: Tadeusz Kabicz
ZDJĘCIA: Karol Czyż
SCENOGRAFIA: Paulina Czernek-Banecka
KOSTIUMY: Dominika Szozda
CHARAKTERYZACJA: Milena Jura, Justyna Koczara
MONTAŻ: Jakub Motylewski
MUZYKA: Szymon Sutor
DŹWIĘK: Michał Robaczewski, Radosław Skłodowski
KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski
KONSULTACJA PROGRAMOWA: Zenon Butkiewicz
REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik
OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko
PRODUCENT: Zbigniew Domagalski
Rok produkcji: 2022
Tekst wyłoniony w konkursie organizowany przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie – na utwór dramatyczny dla TEATROTEKI.
Spektakl, zrealizowany przez WFDiF w ramach projektu „Teatroteka”, zostanie pokazany w ramach 22. INTERPRETACJI w piątek 22 listopada o godz. 12.15 w sali kinowej Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. WSTĘP WOLNY