ANNA SZAMOTUŁA 

Na zdjęciu Anna Szamotuła

Anna Szamotuła – absolwentka kulturoznawstwa i filmoznawstwa na UAM oraz pierwszego Kursu Reżyserii Radiowej w Szkole Wajdy. Uczestniczka kursu Writing Audio Drama with Jessica Dromgoole (BBC). Finalistka konkursu „Radiowy Teatr Wyobraźni” (IV PR, 2013r.) oraz laureatka nagrody Talanton za debiut dramaturgiczny w Teatrze Polskiego Radia (2022r.) Autorka programów radiowych, reportaży, słuchowisk, instalacji dźwiękowych i innych form radiowych. Reżyserka i scenarzystka radiowa. Związana z Radiem Afera, Teatrem Polskiego Radia, współorganizatorka Festiwalu Słuchowisk (2016-2021) i współzałożycielka Fundacji Fonorama z którą zrealizowała dwa spacery słuchowiskowe ŁAPP Poznań, stypendystka Miasta Poznań w 2024r.

MICHAŁ WDOWIAK

na zdjęciu Michał Wdowiak

Michał Wdowiak – autor, reżyser i pasjonat słuchowisk. Absolwent pierwszej edycji Kursu Reżyserii Radiowej w Szkole Wajdy oraz kursów mistrzowskich pisania, reżyserii i produkcji słuchowisk w Wielkiej Brytanii i USA (BBC, NPR).
W Teatrze Polskiego Radia zrealizował kilkanaście słuchowisk, m.in. „Ty jesteś moje imię” wg powieści Katarzyny Zyskowskiej (w stulecie urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego), „Molière, czyli zmowa świętoszków” wg dramatu Michała Bułhakowa, „Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki” wg powieści Ignacego Krasickiego, czy „Tadeusz Kościuszko – bohater dwóch światów” wg własnego scenariusza.
Wieloletni aktor, dramaturg, reżyser i kierownik literacki Puławskiego Teatru Amatora, jednego z najstarszych nieinstytucjonalnych teatrów dramatycznych w Polsce, w którym inicjował wystawienie utworów m.in. Macieja Wojtyszki, Sławomira Mrożka, Henryka Bardijewskiego i Bohdana Zadury.
Absolwent Wydziałów Anglistyki oraz Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, a także projektu Przedsiębiorczość w sektorach kreatywnych w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Od ponad 20 lat tłumacz audiowizualny i producent polskich wersji językowych filmów i seriali. Autor przekładów wielu kultowych produkcji, m.in. „Rodzina Soprano”, „Dexter”, „Castle”, „Teoria wielkiego podrywu”, „Yellowstone”.
Współzałożyciel Fundacji Audiokracja działającej na rzecz upowszechniania sztuki tworzenia i odbioru słuchowisk.

DARIA KOPIEC

Na zdjęciu Daria Kopiec

Daria Wiktoria Kopiec – reżyserka filmowa i teatralna. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Operatorskim, specjalizacja: Animacja i Filmowe Efekty Specjalne (2003/2009) oraz Akademii Teatralnej w Warszawie (2014/2020). Stażystka École Nationale Supérieure des Arts Visuels La Cambre w Brukseli na wydziale Film Animowany (2006/2007). Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
Uczestniczka programu Berlinale Talents Campus (2017). Rezydentka w Międzynarodowym Instytucie Teatru Lalek w Charleville – Mézières we Francji (2014). Jest niezależną artystką, współpracująca z różnymi instytucjami kultury. W swojej pracy zawodowej łączy pasję do filmu i teatru. Reżyseruje na scenach teatralnych w całej Polsce. Jest laureatką Lauru Konrada, prestiżowej nagrody teatralnej, którą otrzymała w 2018 roku oraz Głównej Nagrody Jury 9. Koszalińskich Konfrontacji Młodych „m-teatr” za spektakl pod tytułem „Zakonnice odchodzą po cichu”.
Jej teatr telewizji pod tytułem „Sprawa Rity G.” otrzymał Grand Prix na Teatroteka Fest, oraz nagrody na 42 Montreal World Film Festival w Montrealu, na Canada International Film Festival w Vancouver, na Worldfest Independent Film Festival w Houston. Autorski film animowany pod tytułem „Własne śmieci” otrzymał Srebrnego Lajkonika za najlepszy polski film animowany na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Wyróżnienie Ale Kino na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.
Jej spektakle są nagradzane na festiwalach. Autorskie filmy zdobyły wiele nagród na międzynarodowych festiwalach; Własne Śmieci (animacja, 2020), Sprawa Rity G. (teatr telewizji, 2017), Kosmos (animacja, 2016), Pierwszy raz (krótki metraż fabularny, 2016), Gucio Zaczarowany (animacja, 2015), Rzeki (animacja, 2014), 7 edycji Filmowych Kolekcji Opowieści Pogranicza (animacja, 2012 – 2020). Laureatka licznych programów stypendialnych, międzynarodowych warsztatów filmowych i teatralnych.

PRZEMYSŁAW WYSZYŃSKI

Na zdjęciu Przemysław Wyszyński

Przemysław Wyszyński – aktor, reżyser, choreograf układów walk, Doktor w dziedzinie Sztuk Teatralnych i wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie. Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie (2010r.) oraz Lee Strasberg Theatre & Film Institute w Los Angeles (2013r.). Współpracował z warszawskimi teatrami m.in.: Teatr Narodowy, Teatr Dramatyczny, Teatr Polski, Teatr Capitol, Teatr Gudejko.
Od 2010 roku współpracuje z Teatrem Polskiego Radia jako aktor i reżyser. Praca głosem obejmuje także realizacje dubbingowe polskich wersji językowych filmów i seriali. W 2021 roku otrzymał nagrodę Talanton 2021 za debiut dramaturgiczny w Teatrze Polskiego Radia. Za rolę w filmie Raport Pileckiego w 2023 roku nominowany na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w kategorii główna rola męska oraz w 2024 roku nominowany do nagrody Septimius w Amsterdamie w kategorii Best European Actor.

TADEUSZ KABICZ

Na zdjęciu Tadeusz Kabicz

Tadeusz Kabicz – reżyser, scenarzysta. Absolwent reżyserii w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego w Katowicach oraz Szkoły Wajdy. Studiował filologię polską i wiedzę o kulturze na Uniwersytecie Warszawskim. Jest twórcą nagradzanych filmów krótkometrażowych, teledysków oraz spektakli radiowych i teatralnych. Pracował jako asystent reżysera przy produkcjach operowych, od lat prowadzi warsztaty teatralne i filmowe dla młodzieży. Od 2018 roku jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.