LUIZA BUDEJKO

Na zdjęciu Luiza Budejko

Luiza Budejko
– ur. 1993, reżyserka, scenarzystka. Absolwentka Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Przedszkola Filmowego w szkole Andrzeja Wajdy i Akademii Muzycznej na wydziale instrumentalnym – kierunek obój. Przez lata związana z Ogniskiem Teatralnym Haliny i Jana Machulskich. Reżyserowała krótkie formy teatralne, etiudy fabularne, filmy dokumentalne i teledyski. Jej film dyplomowy „Wskrzeszenie” zrealizowany w Gdyńskiej Szkole Filmowej wziął udział w ponad 30 festiwalach w 13 krajach, zdobywając łącznie 14 nagród (m.in. na Opavsky Pav Student Film Festival w Czechach, Kautik International Film Festival w Indiach, Female Voices Rock Festival w Nowym Jorku oraz Nano Film Festival w Krakowie). W ramach programu „Teatroteka” zrealizowała spektakl telewizyjny pod tytułem „Taniec z Ofiarą”, nagrodzony na 42. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film. Niedawno odbyła się premiera jej filmu dokumentalnego pod tytułem „Przypadek Beethovena” (film wyprodukowany przez WFDiF oraz dofinansowany przez PISF).
Obecnie Luiza Budejko pracuje nad scenariuszem pełnometrażowego debiutu fabularnego oraz nad kolejnymi projektami dokumentalnymi.

TADEUSZ KABICZ

Na zdjęciu Tadeusz Kabicz

Tadeusz Kabicz – reżyser, scenarzysta. Absolwent reżyserii w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego w Katowicach oraz Szkoły Wajdy. Studiował filologię polską i wiedzę o kulturze na Uniwersytecie Warszawskim. Jest twórcą nagradzanych filmów krótkometrażowych, teledysków oraz spektakli radiowych i teatralnych. Pracował jako asystent reżysera przy produkcjach operowych, od lat prowadzi warsztaty teatralne i filmowe dla młodzieży. Od 2018 roku jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

KUBA ZUBRZYCKI

Na zdjęciu Jakub Zubrzycki

Kuba Zubrzycki – jest absolwentem wydziału reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. Autor scenariuszy, reżyser filmowy. Reżyserował w Teatrze Powszechnym w Łodzi, oraz Teatrze im. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Półfinalista Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2021 za tekst „Ósmy.Trzeci” o seksualnym wykorzystywaniu osób nieletnich w Trójmieście, oraz w roku 2023 za tekst „SNY”, który powstał w ramach zajęć teatralnych w Zakładzie Poprawczym. Jego tekst o problemach polskiej psychiatrii na oddziałach młodzieżowych pt.(ZERO)„Srebro” został opublikowany w miesięczniku Dialog 5/2021, oraz znalazł się w selekcji konkursu „EURODRAM” w 2022r. Stypendysta miasta Gdańska, Sopotu, oraz Marszałka Województwa Pomorskiego w dziedzinie kultury. Stypendysta Ministra Kultury. Słuchacz Szkoły Teatru Iwana Wyrypajewa. Prowadził zajęcia teatralno- filmowe w Ośrodku Leczenia Uzależnień, Zakładzie Poprawczym, Domu Dziecka, oraz Schronisku dla Osób Bezdomnych w Gdańsku. Od 2022 doktorant w Szkole Doktorskiej PWSFTViT w Łodzi.

FRYDERYK NAJDA

Na zdjęciu Fryderyk Najda

Fryderyk Najda (1992–?) jest absolwentem kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej, gdzie ukończył studia z reżyserii. Jego dzieła cechuje ciekawe połączenie lekkości narracji z poważną, niebanalną tematyką. Ponadto lubi bawić się czasem w filmie i opowiadać w sposób nielinearny. Osobiście uważa, że istotą planu filmowego, oprócz solidnego przygotowania się do zdjęć, jest dobre samopoczucie i zarażanie nim innych.

BARTŁOMIEJ BŁASZCZYŃSKI 

Na zdjęciu Bartłomiej Błaszczyński

Bartłomiej Błaszczyński – mąż, ojciec, aktor Teatru Śląskiego (ma w dorobku ponad 35 ról teatralnych), reżyser teatralny (jego spektakl „Staś i zła noga” został wyróżniony na wielu prestiżowych festiwalach teatralnych zdobywając m. in. Grand Prix na festiwalu Mała Boska, czy drugą nagrodę na Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy, dwukrotny finalista Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej) i filmowy („Seal Story”, „Funeralia” – zostały zaproszone na kilkadziesiąt festiwali filmowych m.in. Prix Europa, Doc Against Gravity, ZOOM Zbliżenia, Monstrale Film Festival, Short Shorts Film Festival & Asia w Tokio, FPFF w Gdyni) wykładowca akademicki i student Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. W 2023 roku nominowany do nagrody im Jana Machulskiego w kategorii najlepszy scenariusz. Jego najnowszy film “Złamanie otwarte” został zaproszony na festiwal In The Palace i znalazł się w finale Studenckiej Nagrody Akademii (Oskar 2024).