Strona główna / Interpretacje / Aktualności / Zmiana miejsca piątkowego spotkania „Niechciane dziedzictwo?”
Zmiana miejsca piątkowego spotkania „Niechciane dziedzictwo?”
25/11/2022

Drodzy Państwo, na dzisiejsze spotkanie o godz. 15.30 pt. „Niechciane dziedzictwo? O przemianach w teatrze ostatnich lat” z udziałem przedstawicieli świata nauki zapraszamy do TEATRU KOREZ. Wstęp na nie jest wolny.

Uczestnikami dyskusji będą: Monika Kwaśniewska-Mikuła (Uniwersytet Jagielloński), Magdalena Rewerenda (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), Stanisław Godlewski (Polska Akademia Nauk).

Spotkanie poprowadzi Miłosz Markiewicz.

Opis:

Na przestrzeni ostatnich kilku lat sztuka teatralna (nie tylko w Polsce) przeszła znaczące przemiany – zarówno formalne, jak i organizacyjne. Zjawiska takie jak ujawnianie przemocy czy molestowania seksualnego, protesty zespołów aktorskich, wypowiadane wprost przepracowanie i zmęczenie, ale również wydarzenia takie jak pandemia czy wojna sprawiły, że teatr nie mógł pozostać obojętny na własne słabości. W jaki sposób próbuje je przepracować? Jak odnosi się do nich artystycznie oraz instytucjonalnie? Czy wraz z zachodzącymi przemianami transformacji ulegają również kształt i zadania współczesnej krytyki teatralnej?

Wstęp wolny.

Zapraszamy do Teatru Korez.

Kategoria: Aktualności

Zobacz również: