Strona główna / Interpretacje / Aktualności / Zapraszamy teatry do nadsyłania propozycji spektakli
Zapraszamy teatry do nadsyłania propozycji spektakli
29/12/2021

W listopadzie 2022 roku w Katowicach odbędzie się XXI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE. W związku z tym organizatorzy Festiwalu zapraszają teatry oraz inne podmioty do nadsyłania propozycji spektakli do konkursu, których premiery odbyły się lub odbędą się między 1 września 2020 roku a 30 czerwca 2022 roku na terenie Polski.

Spektakle zgłaszane do konkursu głównego muszą być wyreżyserowane przez twórców, którzy debiutowali nie później niż 10 lat od premiery zgłaszanego przez teatr tytułu. Wraz ze zgłaszanym tytułem należy nadesłać jego nagranie (na CD, pendrive lub w formie linka do rejestracji spektaklu dostępnej w internecie).

Preselekcja spektakli odbywać się na podstawie nadesłanego materiału video z jego rejestracji natomiast kwalifikacje spektaklu do konkursu odbywać się będą na podstawie bezpośredniego obejrzenia spektaklu przez członków zespołu doradczego.

O wyborze spektaklu do kwalifikacji zdecydują Dyrektor artystyczny i Dyrektor organizacyjny Festiwalu wraz z członkami zespołu doradczego.

Informacja o zakwalifikowaniu spektakli do konkursu zostanie przekazana teatrom przez organizatora Festiwalu do 4 lipca 2022 r.

Kolejna, XXI edycja festiwalu odbędzie się między 21 a 27 listopada 2022 roku w Katowicach.

W ramach Festiwalu przyznane zostaną nagrody pieniężne za najlepszą reżyserię teatralną oraz za najlepszą reżyserię spektaklu Teatru TV (lub innych utworów audiowizualnych o charakterze widowiska artystycznego), a także słuchowiska radiowego Teatru Polskiego Radia. Dodatkowo, reżyserowi teatralnemu przyznana zostanie statuetka „Laur Konrada”.

Zakwalifikowane do Festiwalu spektakle oceniać będzie pięcioosobowe jury wybrane przez dyrektora artystycznego.

Miniona, XX edycja Festiwalu, odbyła się w formule online – wszystkie prezentacje był dostępne przez internet. Obejrzało je w sumie kilka tysięcy użytkowników.

Edycja w 2022 roku odbędzie się w formule tradycyjnej.

Organizatorem Festiwalu jest Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach. Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Ingmar Villqist. Dyrektorem organizacyjnym jest Piotr Zaczkowski.

Regulamin XXI edycji Festiwalu INTERPRETACJE dostępny jest na stronie http://festiwal-interpretacje.pl/regulamin-xxi-edycji-festiwalu-2022/

Kategoria: Aktualności

Zobacz również: