Strona główna / Interpretacje / Aktualności / Laureaci XX edycji Festiwalu „Interpretacje” 2020
Laureaci XX edycji Festiwalu „Interpretacje” 2020
28/11/2020
Poniżej prezentujemy laureatów XX edycji Festiwalu „Interpretacje” 2020.
*
Nagrodę w konkursie na najlepsze słuchowisko Teatru Polskiego Radia wygrała reżyserka Aleksandra Głogowska za słuchowisko „Przed sklepem jubilera” Karola Wojtyły. Laureatka otrzymuje 7 tys. zł.  Zwyciężczynię wybrało jury w składzie: Janusz Kukuła, Waldemar Szymczyk i Ingmar Villqist.
*
Nagrodę w konkursie na najlepszy spektakl Teatru Telewizji realizowany przez WFDiF w ramach cyklu Teatroteka otrzymał reżyser Filip Gieldon za „Kasie” Wojciecha Tremiszewskiego.  Laureat otrzymuje 7 tys. zł. Zwycięzcę wybrało jury w składzie: Krystyna Doktorowicz, Wojciech Majcherek i Ingmar Villqist.
*
Jury XX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE Katowice 2020 nagrodziło następujących reżyserów:
Katarzyna Sobańska nagrodziła Katarzynę Szyngierę, reżyserkę spektaklu „Lwów nie oddamy” Katarzyny Szyngiery, Marcina Napiórkowskiego, Mirosława Wlekłego z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
Jacek Poniedziałek nagrodził Cezarego Tomaszewskiego, reżysera spektaklu „Gracjan Pan” Natalii Fiedorczuk z Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.
Marcel Sławiński nagrodził Katarzynę Szyngierę, reżyserkę spektaklu „Lwów nie oddamy” z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
Stanisław Rosiek nagrodził Małgorzatę Warsicką, reżyserkę spektaklu „Mistrz i Małgorzata” wg Michaiła Bułhakowa.
Grzegorz Jarzyna nagrodził Katarzynę Szyngierę, reżyserkę spektaklu „Lwów nie oddamy” Katarzyny Szyngiery, Marcina Napiórkowskiego, Mirosława Wlekłego z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
Każdy juror wręczył wybranemu reżyserowi nagrodę w wysokości 10 tys. zł.
*
„Laur Konrada” zdobywa Katarzyna Szyngiera za reżyserię spektaklu „Lwów nie oddamy” Katarzyny Szyngiery, Marcina Napiórkowskiego, Mirosława Wlekłego z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
Katarzyna Szyngiera
*
Nagroda publiczności w wysokości 10 tys. zł ufundowana przez Marszałka Województwa Śląskiego została przyznana Małgorzatcie Warsickiej, reżyserce spektaklu „Mistrz i Małgorzata” wg Michaiła Bułhakowa z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.
*
Nagroda rzeczowa Dziennika Teatralnego dla aktora została przyznana Marcie Gzowskiej-Sawickiej za rolę Wolanda w spektaklu „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Małgorzaty Warsickiej z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.
*
Wszystkim laureatom gratulujemy.
Kategoria: Aktualności

Zobacz również: