Strona główna / Interpretacje / Aktualności / Spektakl mistrzowski zakończy „Interpretacje”
Spektakl mistrzowski zakończy „Interpretacje”
26/11/2022

Spektakl mistrzowski „Imagine” w reżyserii Krystiana Lupy (koprodukcja Teatru Powszechnego w Warszawie i Teatru Powszechnego w Łodzi) zakończy XXI edycję festiwalu INTERPRETACJE. Pokazany zostanie dwukrotnie – w sobotę 26 listopada i w niedzielę 27 listopada. Są jeszcze bilety na niedzielny pokaz.

Ciekawy esej Romana Pawłowskiego na temat tego przedstawienia znajduje się TUTAJ.

„Imagine” w reżyserii Krystiana Lupy to artystyczna podróż do świata kontrkultury, czasów tożsamościowej i kulturowej rewolucji przełomu lat 60. i 70 XX wieku.

Krystian Lupa wychodząc od słów piosenki „Imagine” Johna Lennona, zadaje pytanie o żywotność utopii w świecie, w którym duchowość została skomercjalizowana lub upolityczniona, a wartości humanistyczne, prawa człowieka, równość i wolność jednostki uległy dewaluacji.

Reżyser wraca do zjawiska psychologiczno-duchowego New Age oraz życia i twórczości Johna Lennona, który jako „nowy Chrystus” epoki hipisowskiej zaproponował wyobrażenie sobie świata bez wojen, państw i granic, bez nienawiści i własności, ale i bez religii.

Czy wizje rodem z New Age brzmią dziś tylko naiwnie? Czy wiara w nieskończoną ewolucję człowieczeństwa i metafizykę to mrzonka, czy jednak odwieczna potrzeba ludzkości? Dlaczego w latach 70-tych pacyfistyczna idea tak szybko poniosła porażkę? Czy w czasie kryzysu zwiększa się szansa na przemianę duchową?

Ostatnie bilety na niedzielę do kupienia w kasie Teatru Śląskiego i przez stronę www teatru.  

Kategoria: Aktualności

Zobacz również: