Ruszył Teatr Dzielnicowy

Interpretacje

Ruszył Teatr Dzielnicowy

W październiku rozpoczęła się druga edycja projektu Reaktor Katowice, który towarzyszy Festiwalowi Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE od 2014 roku. Tegoroczna edycja skupia się wokół społecznych projektów fotograficznych, filmowych, teatralnych i innych, które wpisują się w rytm społecznego życia w Katowicach. Jednym z nich jest Teatr Dzielnicowy, organizowany przez Inqubator Teatralny.

Teatr Dzielnicowy to kontynuacja cyklu spotkań teatralnych w dzielnicach Katowic, która swój początek miała podczas ubiegłorocznej edycji Festiwalu. Projekt wyrósł z idei zapoznania mieszkańców z otaczającymi ich artystami, żyjącymi wraz z nimi na osiedlach, w dzielnicach, w tym samym mieście. Teatr Dzielnicowy to również szansa dla twórców, którzy dostają możliwość zaprezentowania swojego dorobku oraz poszerzenia swojej widowni.

W tym roku Teatr Dzielnicowy przybrał formę konkursu, a dzięki powołaniu jury społecznego znów zderza artystów z mieszkańcami Katowic. Oprócz nagród pieniężnych, zwycięzca wystąpi podczas XVII edycji Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE. Zwycięski spektakl stanie się więc elementem repertuaru festiwalowego.

Pokazy w ramach Teatru Dzielnicowego rozpoczęły się w piątek 9 października. Jako pierwszy w salce katechetycznej Kościoła Ewangelickiego w Szopienicach wystąpił Teatr HoM z Tychów ze spektaklem “Ukryte”.

W kolejny piątek (16 października)  STRUKTURA.BY pokaże spektakl “Meblościanka” w Klubie Oko Miasta w Rondzie Sztuki. Następnie (23 października) Teatr im. Stefana Batorego zaprezentuje przedstawienie “O diable, który był melomanem” w restauracji Murckowianka. Na zakończenie (30 października) Klica Production wystąpi w Centrum Zimbardo z “Soup City”.

Na wszystkie spektakle wstęp jest wolny.