Strona główna / Wydarzenia naukowe / Wykład Jakuba Papuczysa
Wykład Jakuba Papuczysa

14/11/2018g.14:15

Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego, Uniwersytet Śląski w Katowicach, ul. św. Pawła 3, (sala projekcyjna)

Wstęp wolny

05/09/2018

Spotkanie z dr Jakubem Papuczysem (Uniwersytet Jagielloński); „Thriller w ostatnich sekundach czyli kilka słów o dramaturgii przedstawienia sportowego”.

Jakub Papuczys o wykładzie:

Sport jest tym elementem współczesnej kultury, który wzbudza nie tylko wielkie emocje i wywołuje masowe zainteresowanie, ale staje się coraz bardziej istotnym składnikiem ważnych procesów politycznych, ekonomicznych czy cywilizacyjnych. Jest również złożonym, realizującym się przez rozmaite media przedstawieniem, które nie tylko potrafi konkretne emocje wywołać ale również precyzyjnie nimi zarządzać łącząc je z różnymi obszarami codziennego życia. W swoim wykładzie chciałbym przede wszystkim zapytać w jaki sposób te emocje są przez sport „reżyserowane”, kto lub co ustala podstawowe mechanizmy działania tej reżyserii oraz w jaki sposób dramaturgia konkretnych sportowych przedstawień wpływa na wytwarzane przez nie kulturowe znaczenia?

Kategoria: Wydarzenia naukowe

Zobacz również: