Strona główna / Spektakle konkursowe o Laur Konrada / „Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce”, reż. M. Telega – Teatr Barakah w Krakowie
„Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce”, reż. M. Telega – Teatr Barakah w Krakowie

21/11/2022g.19:00

Teatr Korez Kup bilet
04/11/2020
Punktem wyjścia do spektaklu jest znany wszystkim dramat pt. „Anioły w Ameryce”. Jest on jednak jedynie inspiracją, która popchnęła twórców do stworzenia opowieści dziejącej się tu i teraz, w Polsce XXI wieku.
„Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce” to teatr dokumentalny. Autor scenariusza Michał Telega zaprosił do zespołu ludzi na różnych etapach swej artystycznej drogi, głównie takich, którzy dopiero ją rozpoczynają. Mierzą się z codziennością miejsc, z których pochodzą, w których dorastali, i z których wyjechali w poszukiwaniu marzeń.

Scenariusz Telegi został oparty na wielu godzinach rozmów z nimi, między nimi, naszych rozmów, które stały się konfrontacjami przeżyć i doświadczeń, pełnymi emocji, które potrafią zarówno rozwalać, jak i relaksować.
Osobiste doświadczenia artystów wepchnięte w anielską strukturę to historie ukrywania się, wychodzenia z szafy, mniej i bardziej efektownych coming outów, historie osobiste i współczesne. Udokumentowane zostały nasze historie, ale przejrzeć się może w nich każdy, również Ty! Bo przecież każdy ma coś do ukrycia, z czym boi się wyjść z szafy do społeczeństwa.

autor: Michał Telega
reżyseria: Michał Telega
muzyka: Piotr Korzeniak
choreografia: Piotr Mateusz Wach
Obsada: Wojciech Kałuża, Michał Kłodnicki, Monika Kufel, Ana Nowicka, Marek Szajnar, Łukasz Szleszyński, Dawid Tas
Premiera: 7 maja 2022
Czas trwania: 90 minut

Spektakl będzie można obejrzeć w poniedziałek 21 listopada o godz. 19 w Teatrze Korez. Bilety można kupić TUTAJ
Więcej o spektaklu na stronie Teatru BARAKAH
Kategoria: Spektakle konkursowe o Laur Konrada

Zobacz również: