Strona główna / Interpretacje / Aktualności / Piotr Łukaszczyk uczestnikiem konkursu głównego
Piotr Łukaszczyk uczestnikiem konkursu głównego
08/10/2020

Piotr Łukaszczyk to reżyser, którego spektakl będzie walczył w konkursie głównym o Laur Konrada podczas 20. edycji Festiwalu „Interpretacje” 2020 online.

Biogram reżysera: 

aktor i reżyser, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
Zadebiutował w spektaklu Made In China w reżyserii Redbada Klijnstry, zrealizowanym z Warszawską Grupą Teatralną, której jest członkiem i jednym z założycieli. Spektakl został dołączony do repertuaru Teatru Rozmaitości w Warszawie, w którym to w 2004 r. zagrał Romea w spektaklu Benvolio i Rozalina.
W latach 2003-2012 aktor Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Współpracował przez te lata m.in. z reżyserami takimi jak: Krystyna Meissner, Jan Klata, Michał Zadara, Natalia Korczakowska,
Yael Ronen, Wojciech Klemm, Cezary Iber, Tanja Miletić Oručević, Krzysztof Skonieczny. Zagrał w wielu spektaklach, m.in.: Gry, Historia przypadku, Akropolis. Rekonstrukcja, Powrót
do domu, Pułapka, Kartoteka, Białe Małżeństwo. Na 31. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w nurcie Off zrealizował wyróżniony przez jury projekt pt. Poszukiwacze Zaginionego Elementu. W 2016 roku razem z Tomaszem Cymermanem stworzył koncepcję i wyreżyserował internetowy serial Stolik. W ramach współpracy z Teatrem dla Początkujących zrealizował dwa spektakle – Zimowa opowieść Hanocha Levina oraz Poczekalnia 6.2.0 Marty Guśniowskiej. Jest asystentem we wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

W konkursie o Laur Konrada widzowie zobaczą spektakl „Jutro przypłynie królowa”, który Piotr Łukaszczyk wyreżyserował we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

Więcej o spektaklu wkrótce.

Kategoria: Aktualności

Zobacz również: