Strona główna / Interpretacje / Aktualności / Małgorzata Warsicka uczestniczką konkursu głównego
Małgorzata Warsicka uczestniczką konkursu głównego
Małgorzata Warsicka
08/10/2020

Małgorzata Warsicka jest reżyserką (jedną z pięciu), której spektakl będzie walczył w konkursie głównym o Laur Konrada i nagrody finansowe podczas 20. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje” 2020 online.

Sylwetka Małgorzaty Warsickiej:

Reżyserka. Absolwentka Wydziału Reżyserii AST im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie oraz Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.
Jej przedstawienie „Król” J. Słowackiego zrealizowane w Teatrze im. L. Solskiego w Krakowie zostało dwukrotnie wyróżnione w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu „Klasyka Żywa” (2015).
Laureatka Nagrody za Najlepszy Debiut Reżyserski na festiwalu „Pierwszy Kontakt” w Toruniu (2015) oraz nagrody Forum Młodej Reżyserii w Krakowie (2015) za spektakl „Jakobi i Leidental” H. Levina z Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie.
W 2016 r. nagrodzona zzostała za reżyserię na 22. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej za spektakl „Nieskończona historia” A. Pałygi z Teatru im. W. Horzycy w Toruniu.
Zdobywczyni nagrody za adaptację słuchowiska radiowego „Serce Ciemności” J. Conrada w 18 edycji Festiwalu „Dwa Teatry” w Gdyni w 2018 r. ,
W 2019 r jej „Beniowski. Ballada bez bohatera” z Teatru Nowego w Poznaniu, zdobył Grand Prix na 44 Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatralnych w Opolu i w konkursie „Klasyka Żywa”.
Jest także laureatką 13. edycji programu stypendialnego „Młoda Polska”.
We wrześniu 2020 roku, zadebiutowała na niemieckiej scenie teatralnej realizując „Elektrę” Sofoklesa w Teatrze miejskim we Freiburgu.
Współpracowała z Teatrami w Krakowie, Warszawie, Gdyni, Toruniu, Olsztynie, Łodzi, Bydgoszczy, Tarnowie, Bielsku-Białej, a także z Akademią Muzyczną w Poznaniu i Bydgoszczy realizując przedstawienia operowe oraz prowadząc kursy aktorskie dla wokalistów.

Podczas festiwalu zostanie zaprezentowany spektakl „Mistrz i Małgorzata” z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. 

Szczegóły wkrótce.

Kategoria: Aktualności

Zobacz również: