Komisja

Interpretacje

Komisja

Komisja Festiwalu:

Katarzyna Janowska Dyrektor TVP Kultura portret

Katarzyna Janowska

Katarzyna Janowska – dziennikarka, dyrektorka artystyczna Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE. W latach 2010 – 2011 redaktor naczelna tygodnika „Przekrój”, w latach 2011-2015 dyrektorka i redaktor naczelna kulturalnego kanału tematycznego publicznego nadawcy TVP Kultura. Obecnie dyrektor wydawnicza i redaktor naczelna działu kultury w Onet RASP., gdzie odpowiada za rozwój treści kulturalnych, w tym programów wideo.

Wojciech Majcherek

Wojciech Majcherek

Wojciech Majcherek – krytyk teatralny, absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Wieloletni redaktor miesięcznika „Teatr”. Od 2005 roku pracuje w kanale TVP Kultura, obecnie jako kierownik Redakcji Teatru. Juror wielu prestiżowych konkursów w dziedzinie teatru. Jest autorem artykułów o charakterze krytyczno-teatralnym oraz redaktorem kilkudziesięciu telewizyjnych rejestracji i transmisji spektakli teatralnych. Prowadzi Internetowy Blog Nie tylko o teatrze.

 

Roman Pawłowski, fot. Anna Tomczyńska

Roman Pawłowski, fot. Anna Tomczyńska

Roman Pawłowski – publicysta, dramaturg, kurator teatralny, zastępca dyrektora artystycznego TR Warszawa. Zajmuje się problemami nowej dramaturgii i polityki kulturalnej, współpracuje z „Gazetą Wyborczą” i „Notatnikiem Teatralnym”. Prowadzi autorskie warsztaty z pisania krytycznego i teatru dokumentalnego. Twórca koncepcji Festiwalu SOPOT NON-FICTION, poświęconego teatrowi dokumentalnemu. Jest kuratorem międzynarodowego festiwalu teatralnego Nowa Klasyka Europy w Teatrze im. Jaracza w Łodzi. Zredagował i wydał dwie antologie polskich sztuk współczesnych Pokolenie porno i inne niesmaczne utwory teatralne (2003) i Made in Poland (2006), które dały impuls do rozwoju nowej dramaturgii w Polsce. W latach 2008-2010 był współtwórcą i wykładowcą Szkoły Laboratorium Dramatu, a od 2013 roku prowadzi zajęcia w Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych w SWPS w Warszawie. W 2015 wydał zbiór wywiadów z czołowymi polskimi twórcami i teoretykami na temat przyszłości kultury Bitwa o kulturę #przyszłość.