Strona główna / Interpretacje / Aktualności / Katarzyna Szyngiera uczestniczką konkursu głównego
Katarzyna Szyngiera uczestniczką konkursu głównego
Katarzyna Szyngiera
11/10/2020

Katarzyna Szyngiera jest piątą reżyserką, której spektakl będzie walczył w konkursie głównym o Laur Konrada podczas 20. edycji Festiwalu „Interpretacje” 2020 online

O reżyserce:

Rocznik 1986. Absolwentka Wydziału Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie oraz Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Jest laureatką konkursu na inscenizację dawnych dzieł literatury polskiej „Klasyka żywa”, w ramach którego zrealizowała dramat Tadeusza Różewicza „Świadkowie albo Nasza mała stabilizacja” w Teatrze Współczesnym w Szczecinie oraz laureatką głównej nagrody VI Koszalińskich Konfrontacji Młodych m-teatr 2015 za ten sam spektakl.
Współpracowała z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu („Tajemniczy ogród Agnieszki Jakimiak”), Teatrem Polskim w Bielsku-Białej (spektakl dyplomowy „Sferia” Magdy Kupryjanowicz), Malta Festivalem („Autobus jedzie”), Muzeum Powstania Warszawskiego („Przypisy do Powstania”), Teatrem Polskim w Bydgoszczy (Swarka). Współautorka performansu Ignacego Karpowicza „To wszystko nie moje” w ramach festiwalu „Odnalezione w tłumaczeniu”. Reżyserka czytania zwycięskiego dramatu „Feinweinblein” Weroniki Murek w ramach finału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.
Współautorka reportaży „Swarka, Wycieczka na dżihad, Matki dżihadystów” (z Mirosławem Wlekłym).

W konkursie o Laur Konrada widzowie zobaczą spektakl „Lwów nie oddamy”, który Katarzyna Szyngiera wyreżyserował w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

Więcej o spektaklu wkrótce.

Kategoria: Aktualności

Zobacz również: