Strona główna / Interpretacje / Aktualności / Jagoda Szelc z Nagrodą Publiczności 21. „Interpretacji” 2022
Jagoda Szelc z Nagrodą Publiczności 21. „Interpretacji” 2022
Fot. A. Ławrywianiec
27/11/2022

Jagoda Szelc otrzymała Nagrodę Publiczności 21. edycji Festiwalu INTERPRETACJE Katowice 2022, ufundowaną przez Prezydenta Katowic, za spektakl „Maszyna” z Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Prezentujemy sylwetkę i dokonania laureatki.

Ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Wydział Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi.

Zanim stanęła na planie debiutanckiego filmu „Wieża. Jasny dzień” (2017), zrealizowała aż 10 krótkometrażowych etiud fabularnych i dokumentalnych. Jej filmy były pokazywane na wielu festiwalach, m.in.: MFF w Karlowych Warach, Hot Docs, Cannes Court Métrage, Nowe Horyzonty czy Brooklyn Film Festival.

Film „Taki pejzaż” zdobył główną nagrodę dla filmu studenckiego – Złotą Kijankę na Camerimage 2013. Za film „Wieża. Jasny dzień” otrzymała nagrody za najlepszy debiut reżyserski i najlepszy scenariusz na FPFF w Gdyni 2017. Produkcja znalazła się też w prestiżowej sekcji Forum MFF w Berlinie 2018.

W 2018 roku Jagoda Szelc została laureatką Paszportu „Polityki” w kategorii film. W tym samym roku ukończyła swój drugi pełnometrażowy film „Monument”, za który otrzymała Nagrodę Specjalną na FPFF w Gdyni.

Jako reżyserka w teatrze debiutowała „Maszyną” w Teatrze Polskimw Bydgoszczy, zrealizowaną w maju 2021 roku. Jej drugim spektaklem jest „Uśmiechnięty” w Nowym Teatrze w Warszawie. Jego premiera odbyła się w czerwcu tego roku.

Kategoria: Aktualności

Zobacz również: