Strona główna / „Żona Łysego”. Spektakl Teatru Telewizji zrealizowany przez WFDiF w ramach projektu Teatroteka
„Żona Łysego”. Spektakl Teatru Telewizji zrealizowany przez WFDiF w ramach projektu Teatroteka
"Żona Łysego"
Czwartek 26.11.2020 Godz. 17:00 - 17:42

Kameralny dramat psychologiczny. Studium udręki, jaką niesie codzienne życie dwojgu bohaterom, małżeństwu dzielącemu przez wiele lat małe mieszkanie ze starą, zniedołężniałą i uciążliwą dla otoczenia sublokatorką.,

„Żona Łysego”

Wnikliwa charakterystyka małej społeczności, mieszkańców jednej kamienicy, pozornie zżytej i życzliwej, w rzeczywistości nie będącej w stanie dostrzec tragicznego losu sąsiadów zza ściany. Determinacja i bezsilność, z jaką główna bohaterka, znana mieszkańcom jako „żona Łysego”, toczy samotną walkę z przygniatającą ją codziennością, zyskuje w sztuce głęboko ludzki, tragiczny wymiar. Jednak narastające przez lata poczucie bezradności i niezawinionej krzywdy staje się w końcu nie do zniesienia.

Rozmowa z reżyserem, Tomaszem Jeziorskim:

Spektakl został uhonorowany nagrodami za reżyserię i zdjęcia na Teatroteka Fest 2020.

Trailer:

TWÓRCY:

Autor: Waldemar Pasiński
Reżyseria: Tomasz Jeziorski
Zdjęcia: Łukasz Gutt

OBSADA:

Aleksandra Konieczna, Sławomir Orzechowski

Czas trwania: 42′

O reżyserze:

Tomasz Jeziorski – ur. 1986. Ukończył Wydział Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej w PWSFTviT w Łodzi (2015). Pracował również w teatrze przygotowując projekcje video do spektakli takich reżyserów, jak: Robert Wilson, Laurent Chetouane, czy Tilman Hecker. Reżyser, scenarzysta, autor zdjęć, montażysta krótkich filmów dokumentalnych i etiud fabularnych prezentowanych na polskich i międzynarodowych festiwalach.

Zobacz również: