Strona główna / „Matka Boska Niespodziewana”. Spektakl Teatru Telewizji zrealizowany przez WFDiF w ramach projektu Teatroteka
„Matka Boska Niespodziewana”. Spektakl Teatru Telewizji zrealizowany przez WFDiF w ramach projektu Teatroteka
"Matka Boska Niespodziewana"
Wtorek 24.11.2020 Godz. 17:00 - 17:42

Komediodramat, w którym autor nie stroni od absurdalnego, często językowego humoru, nie pozbawiony jednak refleksji serio, czy nuty melodramatycznej. Bohaterem sztuki jest czterdziestoletni, samotny po śmierci żony, nauczyciel matematyki z Sanoka. Pewnego wieczoru, kiedy jak zwykle poprawia szkolne klasówki, w jego sanockim mieszkaniu zjawia się kobieta podająca się za Matkę Boską i deklarująca chęć rozmowy.

„Matka Boska Niespodziewana”

W pierwszej chwili bohater jest przekonany, że ma do czynienia z narzucająca się oszustką. Nie mogąc jednak pozbyć się jej (kobieta w niezrozumiały sposób wciąż pojawia się w jego domu), bohater dochodzi do wniosku, że ulega powracającej wciąż halucynacji, co skłania go do udania się do psychiatry. Tajemnicza postać, poprzez kolejne „wizyty” i rozmowy z bohaterem, stara się mu pomóc w ukojeniu bólu po stracie żony. Wie o nim samym bardzo wiele, ma dar przewidywania zdarzeń i sytuacji. Kim zatem jest?

Spektakl został uhonorowany Nagrodą Dziennikarza na Teatroteka Fest 2020.

TWÓRCY:

Autor: Szymon Jachimek
Reżyseria: Maciej Buchwald
Zdjęcia: Tomasz Gajewski

OBSADA:

Cezary Kosiński, Agnieszka Podsiadlik

Rozmowa z reżyserem, Maciejem Buchwaldem (w dwóch częściach):

https://youtu.be/uAucJ9NdDHQ

https://youtu.be/ViJ6r7xBORs

O reżyserze:

Maciej Buchwald – ur. 1986. Absolwent Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej łódzkiej PWSTFiTV. Autor nagradzanych filmów krótkometrażowych m.in. Szczęście, Kac, Horoskop miłości, Nie ma o czym milczeć. Członek grupy teatru improwizowanego Klancyk.

Zobacz również: