REAKTOR Katowice // Teatr Dzielnicowy / Inqubator Teatralny

Interpretacje

REAKTOR Katowice // Teatr Dzielnicowy / Inqubator Teatralny

  • Data: 10 - Lis - 2016
  • Godzina: 19:00
  • Miejsce: Pałac Młodzieży
  • Spektakl: Teatr Dzielnicowy...

Pokaz zwycięskiego spektaklu przeglądu Teatr Dzielnicowy / Inqubator Teatralny – przedstawienie SALIERI Teatru RAWA

 

INQUBATOR TEATRALNY to platforma skierowana do młodych grup teatralnych, której celem jest inicjowanie wymiany doświadczeń i budowanie sieci artystów teatralnych. W swoich działaniach koncentruje się na promowaniu i wspieraniu działalności teatrów amatorskich i offowych. Podczas 3-letniej działalności zdążył zaistnieć w teatralnych realiach, jako medium skupiające aktywnych twórców i widzów teatralnych.

INQUBATOR TEATRALNY tworzy dwójka pasjonatów – Jagoda Stuła, Marcin Musialik.

TEATR DZIELNICOWY to kontynuacja cyklu spotkań teatralnych w dzielnicach Katowic, który swój początek miał podczas pierwszej edycji Reaktora. Kierując się maksymą, że Katowice to dzielnice zaprosiliśmy do czterech katowickich dzielnic wyłonione w konkursie spektakle, które pokazaliśmy w miejscach nieteatralnych, bliskich mieszkańcom.

Były to Tyski Teatr Słowa, Teatr Rawa, Teatr HoM, Teatr KOD

Najlepszy spektakl, wybrany przez społeczne jury, zostanie pokazany podczas tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE.

Współpraca:

MDK Murcki, Sala Weselna Murckowianka, Centrum Zimbardo, Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych, Kościół Ewangelicko Augsburski w Katowicach Szopienicach, Fundacja z Pasją

Wstęp bezpłatny. Obowiązują wejściówki