Młode Interpretacje // DRUGI SPEKTAKL

Interpretacje

Młode Interpretacje // DRUGI SPEKTAKL

  • Data: 07 - Lis - 2016
  • Godzina: 17:30
  • Miejsce: Pałac Młodzieży
  • Spektakl: DRUGI SPEKTAKL
  •  Kup Bilety

DRUGI SPEKTAKL
Reżyseria: Anna Karasińska

Czas trwania: 70 minut

Współpraca dramaturgiczna – EWELINA PANKOWSKA
Ruch sceniczny – MAGDALENA PTASZNIK
Kostiumy – ANNA NYKOWSKA
Światło – SZYMON KLUZ

Obsada:
AGNIESZKA FINDYSZ
MAŁGORZATA PECZYŃSKA
MONIKA ROSZKO
KATARZYNA WĘGLICKA
MARIUSZ ADAMSKI
PRZEMYSŁAW CHOJĘTA
MICHAŁ KALETA
WOJCIECH KALWAT
PAWEŁ SIWIAK
WIESŁAW ZANOWICZ

Premiera: 13/05/2016, Teatr Polski, Poznań

 

Anna Karasińska – absolwentka łódzkiej PWSFTviT, II reżyser produkcji takich jak Sąsiady w reż. Grzegorza Królikiewicza i Papusza w reż. Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze. Debiutowała spektaklem Ewelina płacze zrealizowanym w TR Warszawa jako rozwinięcie pracy rozpoczętej w ramach projektu Teren TR.

DRUGI SPEKTAKL – drugie przedstawienie reżyserki filmowej, absolwentki łódzkiej Filmówki, która w 2015 roku zadebiutowała błyskotliwym spektaklem Ewelina płacze w TR Warszawa, zrealizowanym w ramach programu Teren TR. W Teatrze Polskim Anna Karasińska zajęła się fenomenem publiczności teatralnej: jej zwyczajów, oczekiwań i stereotypów sterujących odbiorem sztuki. Aktorzy Polskiego grają na scenie „drugi spektakl”, rozgrywający się co wieczór na teatralnej widowni. Przedstawiają typologię i zwyczaje widzów, jakby stanowili oni osobny gatunek. W warstwie metaforycznej spektakl porusza problem prawdy i fałszu, oglądany przez pryzmat specyficznej sytuacji widowiska teatralnego.


W tym roku na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej obok konkursu głównego prezentujemy osobny nurt przedstawień nowej generacji reżyserek i reżyserów. Wracamy w ten sposób do ideowych korzeni Interpretacji, które powstały w 1998 roku jako festiwal młodych twórców teatru.

Wśród twórców, których zaprosiliśmy do nurtu Młodych Interpretacji, znaleźli się zarówno debiutanci, jak i reżyserzy o większym doświadczeniu, studenci i absolwenci wydziałów reżyserii szkół teatralnych, a także artyści, którzy trafili do teatru z innych dziedzin sztuki: tańca współczesnego i filmu, twórcy z teatrów repertuarowych i scen offowych.

Wszystkich łączy oryginalne spojrzenie na sztukę teatru i odwaga odkrywania nowych artystycznych dróg. Warto śledzić ich dokonania, bo oni i one są przyszłością teatru.

Roman Pawłowski
kurator sekcji Młode Interpretacje