Strona główna / Reżyserzy filmów dokumentalnych / Katarzyna Warzecha, Alex Casianov, Martyna Majewska
Katarzyna Warzecha, Alex Casianov, Martyna Majewska
01/10/2018

Katarzyna Warzecha, Alex Casianov, Martyna Majewska – reżyserzy filmu „Gdybym tylko był pająkiem”.

Katarzyna Warzecha – urodzona w 1989 r. w Gdańsku. Studentka Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Reżyserka krótkometrażowych filmów dokumentalnych i fabularnych. Przez lata współpracowała z Gdańsk DocFilm Festival jako selekcjonerka. Pracowała przy filmach fabularnych jako asystentka reżysera (m.in. z Marcinem Wroną przy „Demonie” czy Teatrze Telewizji „Ich czworo”). „Jest naprawdę ekstra” to jej film dyplomowy, zrealizowany pod opieką artystyczną Macieja Pieprzycy.


Alex Casianov –  urodził się w 1988 roku w Mołdawii. W 2008 roku rozpoczął studia historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. W 2011 roku zaczął studiować reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Martyna Majewska – reżyserka filmowa i teatralna. Urodzona w Wałbrzychu. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz reżyserii teatralnej na PWST we Wrocławiu. Studiowała reżyserię filmową na Wydz. Radia i TV im. K. Kieślowskiego UŚ. Tworzy na pograniczu teatru formy, teatru muzycznego, performance i filmu. Zwolenniczka interdyscyplinarności, pracy warsztatowej i metody „work in progress”. Najważniejsze realizacje: „Plama” i „Yemaya. Królowa mórz” we Wrocławskim Teatrze Lalek, „BATORY_trans” we wrocławskim Teatrze Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego, spektakl multimedialny na otwarcie Narodowego Forum Muzyki „[muzyka_jest]”, „Zrozumieć Giaura” i „Polska 120” w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora, „Mała Syrena” w Teatrze Miejskim w Gliwicach, „Nad rzeką, której nie było” w Teatrze Lalek w Kielcach. Realizuje słuchowiska radiowe i czytania performatywne (ostatnie to „Pomarańcze, mandarynki i mango” dla Teatru Dramatycznego im. J.Szaniawskiego w Wałbrzychu). Najważniejsze nagrody: finalistka Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej 2016/2017 oraz Grand Prix OFF 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Nominowana do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej i do nagrody WARTO. Grand Prix w konkursie 30. Kreatywnych Wrocławian 2017 w kategorii kultura/sztuka/design. W najbliższych planach ma spektakl w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz film krótkometrażowy produkowany przez Studio Munka. Ulubiony środek wyrazu artystycznego: mądry kicz.Kategoria: Reżyserzy filmów dokumentalnych

Zobacz również: