Reaktor BDK, czyli koncerty w Strefie Centralnej Centrum Kultury Katowice

Interpretacje

Reaktor BDK, czyli koncerty w Strefie Centralnej Centrum Kultury Katowice

Występem Maćka Szymczuka w czwartek 8 października rozpoczął się cykl Reaktor BDK. Trzy kolejne październikowe czwartki będą okazją do spotkania z doskonałą muzyką elektroniczną.

Koncerty zaplanowano w Strefie Centralnej w Centrum Kultury Katowice, a ich organizatorem są Biuro Dźwięku Katowice oraz Reaktor Katowice. W programie znalazły się występy artystów specjalizujących się w stylistyce ambient i noise, z których część będzie wykonana na kwadrofonicznym systemie nagłośnieniowym – BDK Soundsystem.

Jako pierwszy wystąpił Maciek Szymczuk, który w swojej muzyce splata ambient, muzykę etniczną i eksperymentalną elektronikę. Koncert Maćka Szymczuka był okazją do wysłuchania materiału z jego najnowszej płyty „Music for Cassandra”, która ukazała się w lipcu nakładem gdańskiego wydawnictwa Zoharum.

W kolejny czwartek (15 października) wystąpi Bartosz Zaskórski. Następnie w Strefie Centralnej zagra Ceglarek & Dybała (22 października), a na zakończenie Reaktora BDK (29 października) A A R P S.

Biuro Dźwięku Katowice (BDK) to projekt integrujący i aktywizujący lokalnych twórców muzyki elektronicznej. Jego działania obejmują: warsztaty, spotkania, wspólne sesje koncertowe/jamy oraz kwadrofoniczne eksperymenty. Reaktor Katowice to projekt społeczny towarzyszący Ogólnopolskiemu Festiwalowi Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE.